Beauty blender vs. beauty sponge

Ahojte 🙂

Ak by som si mala vybrať, čo je mojím obľúbeným „nástrojom“ na nanášanie make upu, jednoznačne si vyberiem beauty blender. Ešte predtým ako som začala používať pravý beauty blender alebo hocijakú hubku, používala som buffingový štetec, prípadne, keď som bola mladšia iba svoje ruky 😀 Nič však pre mňa nie je jednoduchšie a príjemnejšie ako nanášanie make upu alebo hocijakého tekutého produktu na tvár špongiou.

befunky-collage

Beauty blender prišiel na trh už dosť dávno, no ja som nechcela hneď investovať 20 eur do niečoho, o čom som nebola na 100% presvedčená. Videla som veľmi veľa youtuberiek a blogeriek, ktoré si ho nevedeli vynachváliť a tak som sa rozhodla hubku na make up vyskúšať aj ja. Keďže som najprv chcela vedieť, či mi aplikácia make upu takýmto nástrojom bude vyhovovať, rozhodla som sa, že si kúpim iba náhradu za pravý beauty blender z Ebaya. Musela som síce čakať mesiac, kým mi bol produkt doručený, no za tú minimálnu cenu to určite stálo. Od tej doby, čo som si objednala svoju prvú beauty hubku ubehol už asi rok a ja som ich odvtedy prestriedala naozaj veľa. Keďže sa jednalo o produkty z Číny, určite som od nich nečakala nejakú super kvalitu, no takisto som nečakala ani to, že sa mi budú rozpadávať už po prvom čistení, prípadne, že nimi produkt vôbec nezapracujem do pleti. Keď však odhliadnem od nekvality produktu a zameriam sa iba čisto na aplikáciu make upu, musím povedať, že štetec už vôbec nepoužívam. 

sdgskg

Samozrejme, nie všetky hubky, ktoré mám z Ebaya sú zlé. Vo svojej zbierke mám ešte stále 2, ktoré používam. Jedna z nich (modrá) sa mi už síce dosť rozpadáva, no je zo super materiálu, saje prebytočný make up a nezanecháva žiadne fľaky. Kupovala som ho už fakt dávno a už neviem nájsť toho predajcu, od ktorého som si ho objednala. Skúšala som objednávať iné, podľa obrázkov rovnaké beauty hubky, no všetky, čo mi prišli už boli z iného materiálu, prípadne boli menšie a nevyhovovali mi. Menším, svetlo oranžovým blenderom nanášam púder v očnom okolí, keďže tento je trošku tvrdší a na nanášanie make upu alebo iného tekutého produktu sa vôbec nehodí.

No a konečne sa dostávame k pointe tohto článku. Keďže viem, že niektorí predajcovia predávajú na Ebayi originál značkové veci, len s nižšou cenou, prípadne bez poštovného, myslela som, že keď do vyhľadávača zadám „original beauty blender“, tak mi originál aj príde. Najmä, keď som zaň nezaplatila iba niekoľko centov, ale jeho cena bola približne 10 eur. Je to síce o polovicu menej ako za pravý beauty blender, ktorý kúpite v rôznych e-shopoch, prípadne v predajniach ako je Douglas, či Sephora, no aj tak mi to príde za produkt, ktorý mi prišiel veľa.

sfasdgsd

Podľa obrázkov je z originálom takmer na nerozoznanie, no ak sa lepšie prizriete, všimnete si, že je trošku hranatejší a takisto aj oveľa tvrdší. Veľmi ťažko sa s ním rozotiera make up, vôbec nesaje prebytočný produkt a na pleti ho len zbytočne posúva, teda ho vôbec nezapracuje.

gsg

Ako môžete vidieť, pravý beauty blender je oveľa pružnejší a „pórovitejší“, čo znamená, že je oveľa priedušnejší. Je naozaj mäkkučký, keď ho namočíte, tak sa krásne zväčší a padne presne do ruky. Vďaka jeho flexibilite ho viete stlačiť a teda naniesť make up aj na ťažšie dostupné mieste na tvári, prípadne pod oči. Jeho nevýhodou je to, že v sebe drží produkt a je veľmi ťažké ho odprať, no na youtube som videla, že ak k obyčajnému šampónu pridáte trošku olivového oleja, blender to hĺbkovo vyčistí a vyzerá ako nový.

Takéto hubky samozrejme v sebe držia aj veľa baktérií a preto je dôležité aby ste sa o ne starali a minimálne raz za čas ich dôkladne vyprali. Ja tak robím každý týždeň, ale viem, že by som to mala robiť po každom líčení.

No a ako znie môj konečný názor? Ja som aj v tomto prípade za kvalitu, za ktorú sa však platí vyššia cena. Za originál beauty blender zaplatíte síce 20 eur, ale pravdepodobnosť, že sa vám rozpadne v rukách po prvom praní je veľmi malá. Ja ho mám už niekoľko mesiacov a stále vyzerá rovnako.Viem, že pre niekoho je táto cena vysoká, no keď si budete kupovať hubky na Ebayi, budete ich musieť kupovať častejšie a nakoniec sa možno tiež dostane na sumu 20 eur, prípadne ešte viac. A ak ste nanášanie make upu hubkami ešte neskúšali, určite tak urobte 🙂 Ušetrí vám to čas, námahu a výsledok bude oveľa pôsobivejší ako pri používaní štetcov 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *