Forever in my ♡

Ahojte,

Tento článok bude iný než na aké ste zvyknutí. Nebude mať nič spoločné s módou ani s kozmetikou. Ale bude zo srdca, z tej najväčšej hĺbky.

Koncom minulého týždňa nám navždy odišla naša babička. Najlepší človek, akého som poznala, s tým najväčším srdcom, ktorá nikdy nikomu neublížila a vždy, keď mohla, pomohla. Tá bolesť sa nedá popísať. Veľa vecí som jej už nemohla povedať, kým tu bola, pretože bola chorá. Ale teraz viem, že to všetko uvidí a tak som sa rozhodla napísať list.

Babička moja milovaná,

Toto je naša posledná fotka, asi spred mesiaca, keď sme ťa boli pozrieť a ja som ťa celý čas držala za ruku. Naposledy…17792290_10212750286737538_1565396203_n

Ani neviem ako začať. Toľko vecí mám v hlave, toľko myšlienok, je toho tak veľa, čo by som ti chcela povedať a čo som ti posledný rok povedať nemohla, lebo by si to aj tak nechápala.

Hlavne sa ti chcem poďakovať. Poďakovať za to, že si bola tou najlepšou babičkou, akú som si len mohla priať. Ty si bola tá jediná osoba na celom svete, ktorá nech sa dialo čokoľvek, stála na mojej strane, zastala si ma a všetky moje rozhodnutia – aj tie zlé – vždy obhajovala. Nikdy si nedovolila, aby na mňa niekto pred tebou povedal čo i len jedno krivé slovo. Hovorievala si mi, že som tvoja najmilovanejšia, veď si si ma vychovala. Od narodenia som bola stále s tebou, 20 rokov skoro každý jeden deň. Ty si sa so mnou hrávala, rozprávala, počúvala ma.. Ty si bola tá, ktorá bola doma a čakala ma, keď som prišla zo školy.  Nikdy nezabudnem na naše rozhovory, na tie večery, keď som vždy prišla k tebe do izby, sadla si do kresla a rozprávala ti všetky novinky, zážitky, či som prišla z výletu, školy v prírode, po každom víkende alebo obyčajnom dni v škole. Ty si mi spievala, učila sa so mnou, robila mi hemendex, chlebík vo vajíčku, mätový čaj z čerstvých byliniek, ktoré si si každý rok zbierala a sušila. A ja som to zbožňovala. Boli si mi podporou, bútľavou vŕbou, milovanou osobou. Babičkou, akú by si želal každý a ktorú mi každý mohol závidieť.

Keď si ochorela a stále sa to tak zhoršovalo, veľa som plakala. Pýtala som sa stále dokola, prečo sa také veci dejú tým najlepším ľuďom. Prosila som Boha aspoň o 5 minút, nech si na 5 minút spomenieš a ja znova vidím tú lásku v tvojich očiach, to poznanie, že vieš, že som to ja – tvoje kuriatko, tvoja Diuška. Ale to sa mi nesplnilo. Nepoznala si nás, bola si zmätená a keď som ťa tak videla, trhalo mi to srdce.

Viem, že teraz ti je už lepšie. Si znova taká ako predtým, pred chorobou a strážiš nás. A vidíš ma, počuješ, keď sa ti každý deň prihováram. A vieš ako veľmi ťa ľúbim a že si pre mňa bola vždy vzorom a najlepším, najčistejším človekom na celom svete. Neviem si predstaviť, že už ťa nikdy neuvidím, nebudem počuť tvoj hlas, už sa na mňa nikdy neusmeješ. A to tak veľmi bolí, až tak, že niekedy mám pocit, že sa neviem nadýchnuť.

Stále prenasleduje hrozný strach a otázka, či si sa nebála, či ťa nič nebolelo. Dúfam, že nie. Odišla si v krásny teplý, slnečný deň, po 3 mesiacoch si bola konečne vonku, v prírode, bola si so svojimi dcérami a mala si za sebou pekné poobedie. Dúfam, že si bola aspoň trocha šťastná, nebola si sama a už ani nikdy nebudeš. Už si s deduškom a nič ťa viac nebolí. Pretože so smrťou prichádza pokoj a bolesť je cena za žitie. Ja sa musím s tou bolesťou naučiť žiť. Naučiť sa žiť s tým, že ťa dlho neuvidím. Ale viem, že raz sa znova stretneme. A dovtedy budem na teba stále spomínať a budem ťa mať uloženú hlboko v srdci a v spomienkach.

Ľúbim ťa a zajtra to nebude zbohom, ale dovidenia.17792712_10212750572144673_1293324463_n DSC_0602 DSC00865 DSC07114 DSCN1338 DSCN3847


 

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *